Tweet |
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya Büyükelçiliği Ankara iş birliğiyle ‘Efsaneler Kupası’ futbol turnuvasının bu yıl yedincisi düzenlenecek. 5 Kasım’da yapılacak turnuvaya Tanju Çolak, Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu, Ailton, Emre Aşık, Samet Aybaba ve Ziya Doğan gibi eski ünlü futbolcular katılacak.
7. Efsaneler Kupası, Türk-Alman Dostluk Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğinde 5 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. ‘Efsaneler Kupası’nda Türk ve Alman futbolunun efsane isimleri yeşil sahada buluşacak. Antalya’da futbol şöleni yaşatacak turnuva Limak Arcadia Atlantis Football Center’de yapılacak.
Efsane Futbolcular Sahada
Turnuvaya Antalyaspor, Galatasaray, Beşiktaş, Hannover 96, FC Nürnberg, FC Adler, ATFF ve Acun Medya veteran takımları katılıyor. Giriş ve katılımların ücretsiz olacağı maçlarda Tanju Çolak, Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu, Deniz Barış, Hikmet Karaman, Emre Aşık, Mert Korkmaz, Ailton, Samet Aybaba, Ziya Doğan ve Acun Ilıcalı gibi isimler sahada yer alacak. 5 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak turnuvanın sunuculuğunu ise Yeliz Arman yapacak. Turnuvada yapılacak çekilişlerde elde edilecek gelirler ise Lösemili çocuklara bağışlanacak.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 9 | 9 | 0 | 0 | 24 | 5 | 27 | +19 |
2 | Galatasaray | 9 | 8 | 0 | 1 | 18 | 5 | 25 | +13 |
3 | Adana Demirspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 19 | 11 | 17 | +8 |
4 | Beşiktaş | 9 | 5 | 3 | 1 | 13 | 11 | 16 | +2 |
5 | Trabzonspor | 9 | 5 | 4 | 0 | 16 | 11 | 15 | +5 |
6 | Kasımpaşa | 9 | 4 | 2 | 3 | 14 | 16 | 15 | -2 |
7 | Hatayspor | 9 | 3 | 1 | 5 | 16 | 11 | 14 | +5 |
8 | Çaykur Rizespor | 9 | 4 | 3 | 2 | 10 | 14 | 14 | -4 |
9 | Kayserispor | 9 | 3 | 2 | 4 | 10 | 9 | 13 | +1 |
10 | Sivasspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 10 | 12 | 10 | -2 |
11 | Alanyaspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 11 | 10 | -3 |
12 | MKE Ankaragücü | 9 | 2 | 4 | 3 | 13 | 12 | 9 | +1 |
13 | Fatih Karagümrük | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 9 | 9 | 0 |
14 | Antalyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 11 | 9 | -2 |
15 | Konyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 12 | 9 | -3 |
16 | Gaziantep FK | 9 | 3 | 6 | 0 | 7 | 15 | 9 | -8 |
17 | Başakşehir FK | 9 | 2 | 5 | 2 | 5 | 11 | 8 | -6 |
18 | Pendikspor | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 18 | 7 | -8 |
19 | İstanbulspor | 8 | 1 | 5 | 2 | 5 | 12 | 5 | -7 |
20 | Samsunspor | 8 | 0 | 6 | 2 | 5 | 14 | 2 | -9 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 22 | 6 | 24 | +16 |
2 | Kocaelispor | 9 | 6 | 2 | 1 | 15 | 9 | 19 | +6 |
3 | Göztepe | 9 | 5 | 2 | 2 | 10 | 4 | 17 | +6 |
4 | Bodrumspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 7 | 17 | +5 |
5 | Gençlerbirliği | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 10 | 17 | +2 |
6 | Bandırmaspor | 9 | 4 | 1 | 4 | 12 | 6 | 16 | +6 |
7 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 3 | 2 | 7 | 7 | 14 | 0 |
8 | Manisa FK | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 7 | 13 | +5 |
9 | Çorum FK | 9 | 4 | 4 | 1 | 12 | 9 | 13 | +3 |
10 | Sakaryaspor | 9 | 3 | 3 | 3 | 8 | 8 | 12 | 0 |
11 | Erzurumspor FK | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 6 | 10 | +2 |
12 | Adanaspor | 9 | 3 | 6 | 0 | 9 | 12 | 9 | -3 |
13 | Boluspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 5 | 9 | 9 | -4 |
14 | Şanlıurfaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 7 | 13 | 9 | -6 |
15 | Ümraniyespor | 9 | 2 | 5 | 2 | 8 | 15 | 8 | -7 |
16 | Tuzlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 7 | 19 | 7 | -12 |
17 | Giresunspor | 9 | 1 | 6 | 2 | 6 | 13 | 5 | -7 |
18 | Altay | 9 | 1 | 6 | 2 | 5 | 17 | 5 | -12 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Van Spor FK | 10 | 9 | 1 | 0 | 14 | 7 | 27 | +7 |
2 | Esenler Erokspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 18 | 4 | 24 | +14 |
3 | Ankaraspor | 10 | 6 | 1 | 3 | 14 | 6 | 21 | +8 |
4 | 1461 Trabzon FK | 9 | 6 | 1 | 2 | 16 | 3 | 20 | +13 |
5 | Nazilli Belediyespor | 10 | 6 | 3 | 1 | 15 | 11 | 19 | +4 |
6 | Bucaspor 1928 | 9 | 5 | 1 | 3 | 12 | 4 | 18 | +8 |
7 | Ankara Demirspor | 9 | 6 | 3 | 0 | 13 | 9 | 18 | +4 |
8 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 10 | 4 | 2 | 4 | 13 | 11 | 16 | +2 |
9 | Diyarbekir Spor | 9 | 3 | 3 | 3 | 7 | 8 | 12 | -1 |
10 | Karacabey Belediye Spor | 10 | 3 | 5 | 2 | 7 | 7 | 11 | 0 |
11 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 9 | 3 | 5 | 1 | 6 | 10 | 10 | -4 |
12 | Serik Belediyespor | 10 | 2 | 5 | 3 | 4 | 8 | 9 | -4 |
13 | Bursaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 6 | 11 | 9 | -5 |
14 | Altınordu | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 10 | 7 | 0 |
15 | Zonguldak Kömürspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 6 | 9 | 6 | -3 |
16 | Hes İlaç Afyonspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 4 | 10 | 6 | -6 |
17 | Kırklarelispor | 10 | 1 | 6 | 3 | 4 | 17 | 6 | -13 |
18 | Adıyaman FK | 10 | 1 | 7 | 2 | 4 | 15 | 5 | -11 |
19 | Kırşehir Futbol SK | 10 | 1 | 7 | 2 | 5 | 18 | 5 | -13 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 7 | 6 | 0 | 1 | 15 | 2 | 19 | +13 |
2 | Kepezspor FAŞ | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 3 | 14 | +9 |
3 | Kırıkkalegücü FK | 6 | 4 | 2 | 0 | 7 | 4 | 12 | +3 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 7 | 3 | 1 | 3 | 6 | 4 | 12 | +2 |
5 | Mardin 1969 Spor | 7 | 3 | 2 | 2 | 11 | 7 | 11 | +4 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 7 | 2 | 1 | 4 | 9 | 6 | 10 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 7 | 2 | 2 | 3 | 6 | 6 | 9 | 0 |
8 | Artvin Hopaspor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 3 | 8 | +3 |
9 | Edirnespor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | 8 | +2 |
10 | İnegöl Kafkas GK | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 8 | 7 | -4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 7 | 2 | 5 | 0 | 8 | 14 | 6 | -6 |
12 | Malatya Arguvanspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | 5 | -2 |
13 | Gümüşhanespor | 7 | 0 | 3 | 4 | 5 | 10 | 4 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 7 | 1 | 5 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 6 | 1 | 4 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Hatayspor | vs | Kayserispor |
27/10/2023 | Kasımpaşa | vs | İstanbulspor |
28/10/2023 | Alanyaspor | vs | Sivasspor |
28/10/2023 | Adana Demirspor | vs | Konyaspor |
28/10/2023 | Çaykur Rizespor | vs | Galatasaray |
29/10/2023 | Fatih Karagümrük | vs | Trabzonspor |
29/10/2023 | Antalyaspor | vs | Başakşehir FK |
29/10/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Samsunspor |
29/10/2023 | Pendikspor | vs | Fenerbahçe |
30/10/2023 | Beşiktaş | vs | Gaziantep FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Şanlıurfaspor | vs | Giresunspor |
28/10/2023 | Keçiörengücü | vs | Göztepe |
28/10/2023 | Tuzlaspor | vs | Erzurumspor FK |
28/10/2023 | Boluspor | vs | Bodrum FK |
28/10/2023 | Kocaelispor | vs | Gençlerbirliği |
29/10/2023 | Manisa FK | vs | Çorum FK |
29/10/2023 | Adanaspor | vs | Ümraniyespor |
29/10/2023 | Altay | vs | Sakaryaspor |
29/10/2023 | Eyüpspor | vs | Bandırmaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Karacabey Belediye Spor |
28/10/2023 | Adıyaman FK | vs | Bucaspor 1928 |
28/10/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
28/10/2023 | Kırklarelispor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
28/10/2023 | Kırşehir Futbol SK | vs | Ankara Demirspor |
28/10/2023 | Serik Belediyespor | vs | Bursaspor |
28/10/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Altınordu |
28/10/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Nazilli Belediyespor |
28/10/2023 | Esenler Erokspor | vs | Ankaraspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
28/10/2023 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | İnegöl Kafkas GK |
28/10/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Kırıkkalegücü FK |
28/10/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Gümüşhanespor |
28/10/2023 | Talasgücü Belediyespor | vs | Edirnespor |
28/10/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
28/10/2023 | 52 Orduspor FK | vs | Kepezspor FAŞ |