Tweet |
Festival’in Onur Ödülleri Erdal Özyağcılar, Işıl Yücesoy, Müjdat Gezen, Selçuk Yöntem ve Şerif Sezer’e verilecek
Tiyatro kariyerinin ilk yıllarında Kenter Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosu kadrolarında yer alan, Atıf Yılmaz’ın Ölüm Tarlası filmiyle adım attığı sinemada Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Şerif Gören gibi yönetmenlerle çalışan ve 26 filmde rol alan, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Portakal’ı bulunan, 60’dan fazla filmde seslendirme yapan, televizyon tarihinin unutulmaz dizilerinde izlediğimiz tiyatro, sinema, dizi film oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Erdal Özyağcılar; küçük yaşlarda piyano ile müzikle tanışan, Ankara Devlet Konservatuarı'nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 6 yıl emek verdiği sahnelerde önemli oyunlarda rol alan, 1975 yılında kariyerine şarkıcılığı ekleyen, dillerden düşmeyen 45’likler yayınlayan, sonrasında sinema ve televizyonda sayısız rolde izleyiciyi büyüleyen tiyatroda Afife Jale’den Sadri Alışık’a, beyazperdede Adana, Ankara film festivallerinde ödüllere layık görülen Işıl Yücesoy; ilkokul piyesiyle sahnelere adım atan, 16 yaşındayken İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’na yazılan, hemen ertesi yıl Yılmaz Atadeniz yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz'le ilk defa kamera önüne geçen ve o günden bu güne hayranlık uyandıran filmlerde ve tiyatro oyunlarında kült olmuş karakterlere hayat veren, bununla yetinmeyip bugün başarılarını izlediğimiz pek çok oyuncuya okul olan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kurucusu, tiyatro oyuncusu, yazarı, yönetmen, yazar, şair ve ödüllü oyuncu Müjdat Gezen; konservatuvar eğitiminin ardından kariyerine 1965 yılında tiyatro sahnesinde başlayan, 80’li yıllarda adım attığı sinemada hemen bir yıl sonra Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülü alan Yol, Berlin Film Festivali'nde Gümüş Ayı Ödülü alan Hakkari'de Bir Mevsim başta olmak üzere pek çok filmde akıllardan silinmeyen rollere bürünen, cam perdenin vazgeçilmez oyuncularından Şerif Sezer açılış töreninde Onur Ödülü’nü alacak.
Oyunculuğa başladığı tiyatro sahnesinde hala izleyiciyle buluşmaya devam eden, sinemada rol aldığı C Blok filmiyle ödüle layık görülen, TRT İstanbul radyosu oyunlarında rol alan, televizyonda Aşk-ı Memnu dizisindeki Adnan Ziyagil karakteri başta olmak üzere unutulmaz rolleri canlandıran usta oyuncu, yönetmen, seslendirmen Selçuk Yöntem’e Onur Ödülü kapanış töreninde takdim edilecek.
Farah Zeynep Abdullah ve Aras Bulut İynemli’ye Başarı Ödülü!
Televizyonun kült dizilerinden Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de Aylin karakteriyle oyunculuğa adım atan ve ardından Kelebeğin Rüyası filmiyle televizyon ekranından beyazperdeye geçen ve sinemada Unutursam Fısılda, Bir Küçük Eylül Meselesi, Ekşi Elmalar, Bizim İçin Şampiyon ve Bergen adlı filmlerde başarılı performanslarla izleyicilerin beğenisini kazanan oyuncu Farah Zeynep Abdullah ve televizyon ekranının sinemaya kazandırdığı isimlerden, 7. Koğuştaki Mucize ve Tamam Mıyız? filmlerindeki oyunculuğuyla övgü toplayan, yakın zamanda yayınlanması heyecanla beklenen Atatürk filminde Atatürk’e hayat veren Aras Bulut İynemli, festivalin açılış gecesinde Başarı Ödülleri’ni alacaklar.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin idari direktörlüğünü Av. Cansel Tuncer, yönetmenliğini Dr. Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum direktörlüğünü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.
60. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
8x8 / Kıvanç Sezer
Aniden / Melisa Önel
Beraber / Mete Gümürhan
Bildiğin Gibi Değil / Vuslat Saraçoğlu
Hayat / Zeki Demirkubuz
Kurban / İsmail Güneş
Son Hasat / Cemil Ağacıkoğlu
Tereddüt Çizgisi / Selman Nacar
Yurt / Nehir Tuna
Zamanımızın Bir Kahramanı / Miraç Atabey
ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI
Anlatsam Film Olur / Serdal Doğan
Benim Adım Mutlu / Nick Read, Ayşe Toprak
Eclipse / İpek Kent, Efe Öztezdoğan
Ege Güneşi / Ömer Gümüşer
Felsefe / Münir Alper Doğan
Kanun Hükmü / Nejla Demirci
Mavi Kimlik / Burcu Melekoğlu, Vuslat Karan
Sen Kimsin? / Cenk Kaptan
ULUSAL KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI
Aç Karnına Çıkmayalım / Yiğit Hepsev
Ben Süpermarket Değilim / Ekrem Ayhan Çakay
Dank / Tuvana Simin Günay
En Uzun Gece / Can Merdan Doğan
Her Gün Biraz Daha Kolay / Çağıl Bocut
Kaç Gün Sürecek / Abdullah Çeper
Kruvasan / Aziz Alaca
Küçük Buluntular / Sevgi Ortaç
Nasıl Kaybolunur / Tilbe Cana İnan
Nehir / Doğan Belge
Onun Kalesinde / Yasemin Demirci
Sonunda / Resmiye Emir
Tarihte Yaşanmamış Olaylar / Ramazan Kılıç
Zarafet ve Şiddet Arasında / Şirin Bahar Demirel
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fenerbahçe | 9 | 9 | 0 | 0 | 24 | 5 | 27 | +19 |
2 | Galatasaray | 9 | 8 | 0 | 1 | 18 | 5 | 25 | +13 |
3 | Adana Demirspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 19 | 11 | 17 | +8 |
4 | Beşiktaş | 9 | 5 | 3 | 1 | 13 | 11 | 16 | +2 |
5 | Trabzonspor | 9 | 5 | 4 | 0 | 16 | 11 | 15 | +5 |
6 | Kasımpaşa | 9 | 4 | 2 | 3 | 14 | 16 | 15 | -2 |
7 | Hatayspor | 9 | 3 | 1 | 5 | 16 | 11 | 14 | +5 |
8 | Çaykur Rizespor | 9 | 4 | 3 | 2 | 10 | 14 | 14 | -4 |
9 | Kayserispor | 9 | 3 | 2 | 4 | 10 | 9 | 13 | +1 |
10 | Sivasspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 10 | 12 | 10 | -2 |
11 | Alanyaspor | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 11 | 10 | -3 |
12 | MKE Ankaragücü | 9 | 2 | 4 | 3 | 13 | 12 | 9 | +1 |
13 | Fatih Karagümrük | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 9 | 9 | 0 |
14 | Antalyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 11 | 9 | -2 |
15 | Konyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 9 | 12 | 9 | -3 |
16 | Gaziantep FK | 9 | 3 | 6 | 0 | 7 | 15 | 9 | -8 |
17 | Başakşehir FK | 9 | 2 | 5 | 2 | 5 | 11 | 8 | -6 |
18 | Pendikspor | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 18 | 7 | -8 |
19 | İstanbulspor | 8 | 1 | 5 | 2 | 5 | 12 | 5 | -7 |
20 | Samsunspor | 8 | 0 | 6 | 2 | 5 | 14 | 2 | -9 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 22 | 6 | 24 | +16 |
2 | Kocaelispor | 9 | 6 | 2 | 1 | 15 | 9 | 19 | +6 |
3 | Göztepe | 9 | 5 | 2 | 2 | 10 | 4 | 17 | +6 |
4 | Bodrumspor | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 7 | 17 | +5 |
5 | Gençlerbirliği | 9 | 5 | 2 | 2 | 12 | 10 | 17 | +2 |
6 | Bandırmaspor | 9 | 4 | 1 | 4 | 12 | 6 | 16 | +6 |
7 | Keçiörengücü | 9 | 4 | 3 | 2 | 7 | 7 | 14 | 0 |
8 | Manisa FK | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 7 | 13 | +5 |
9 | Çorum FK | 9 | 4 | 4 | 1 | 12 | 9 | 13 | +3 |
10 | Sakaryaspor | 9 | 3 | 3 | 3 | 8 | 8 | 12 | 0 |
11 | Erzurumspor FK | 9 | 2 | 3 | 4 | 8 | 6 | 10 | +2 |
12 | Adanaspor | 9 | 3 | 6 | 0 | 9 | 12 | 9 | -3 |
13 | Boluspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 5 | 9 | 9 | -4 |
14 | Şanlıurfaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 7 | 13 | 9 | -6 |
15 | Ümraniyespor | 9 | 2 | 5 | 2 | 8 | 15 | 8 | -7 |
16 | Tuzlaspor | 9 | 2 | 6 | 1 | 7 | 19 | 7 | -12 |
17 | Giresunspor | 9 | 1 | 6 | 2 | 6 | 13 | 5 | -7 |
18 | Altay | 9 | 1 | 6 | 2 | 5 | 17 | 5 | -12 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Van Spor FK | 10 | 9 | 1 | 0 | 14 | 7 | 27 | +7 |
2 | Esenler Erokspor | 9 | 8 | 1 | 0 | 18 | 4 | 24 | +14 |
3 | Ankaraspor | 10 | 6 | 1 | 3 | 14 | 6 | 21 | +8 |
4 | 1461 Trabzon FK | 9 | 6 | 1 | 2 | 16 | 3 | 20 | +13 |
5 | Nazilli Belediyespor | 10 | 6 | 3 | 1 | 15 | 11 | 19 | +4 |
6 | Bucaspor 1928 | 9 | 5 | 1 | 3 | 12 | 4 | 18 | +8 |
7 | Ankara Demirspor | 9 | 6 | 3 | 0 | 13 | 9 | 18 | +4 |
8 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 10 | 4 | 2 | 4 | 13 | 11 | 16 | +2 |
9 | Diyarbekir Spor | 9 | 3 | 3 | 3 | 7 | 8 | 12 | -1 |
10 | Karacabey Belediye Spor | 10 | 3 | 5 | 2 | 7 | 7 | 11 | 0 |
11 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 9 | 3 | 5 | 1 | 6 | 10 | 10 | -4 |
12 | Serik Belediyespor | 10 | 2 | 5 | 3 | 4 | 8 | 9 | -4 |
13 | Bursaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 6 | 11 | 9 | -5 |
14 | Altınordu | 9 | 1 | 4 | 4 | 10 | 10 | 7 | 0 |
15 | Zonguldak Kömürspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 6 | 9 | 6 | -3 |
16 | Hes İlaç Afyonspor | 9 | 1 | 5 | 3 | 4 | 10 | 6 | -6 |
17 | Kırklarelispor | 10 | 1 | 6 | 3 | 4 | 17 | 6 | -13 |
18 | Adıyaman FK | 10 | 1 | 7 | 2 | 4 | 15 | 5 | -11 |
19 | Kırşehir Futbol SK | 10 | 1 | 7 | 2 | 5 | 18 | 5 | -13 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 7 | 6 | 0 | 1 | 15 | 2 | 19 | +13 |
2 | Kepezspor FAŞ | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 3 | 14 | +9 |
3 | Kırıkkalegücü FK | 6 | 4 | 2 | 0 | 7 | 4 | 12 | +3 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 7 | 3 | 1 | 3 | 6 | 4 | 12 | +2 |
5 | Mardin 1969 Spor | 7 | 3 | 2 | 2 | 11 | 7 | 11 | +4 |
6 | K.Çekmece Sinopspor | 7 | 2 | 1 | 4 | 9 | 6 | 10 | +3 |
7 | 52 Orduspor FK | 7 | 2 | 2 | 3 | 6 | 6 | 9 | 0 |
8 | Artvin Hopaspor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 3 | 8 | +3 |
9 | Edirnespor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | 8 | +2 |
10 | İnegöl Kafkas GK | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 8 | 7 | -4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 7 | 2 | 5 | 0 | 8 | 14 | 6 | -6 |
12 | Malatya Arguvanspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 4 | 5 | -2 |
13 | Gümüşhanespor | 7 | 0 | 3 | 4 | 5 | 10 | 4 | -5 |
14 | Karabük İdmanyurdu Spor | 7 | 1 | 5 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 6 | 1 | 4 | 1 | 5 | 16 | 4 | -11 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Hatayspor | vs | Kayserispor |
27/10/2023 | Kasımpaşa | vs | İstanbulspor |
28/10/2023 | Alanyaspor | vs | Sivasspor |
28/10/2023 | Adana Demirspor | vs | Konyaspor |
28/10/2023 | Çaykur Rizespor | vs | Galatasaray |
29/10/2023 | Fatih Karagümrük | vs | Trabzonspor |
29/10/2023 | Antalyaspor | vs | Başakşehir FK |
29/10/2023 | MKE Ankaragücü | vs | Samsunspor |
29/10/2023 | Pendikspor | vs | Fenerbahçe |
30/10/2023 | Beşiktaş | vs | Gaziantep FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/10/2023 | Şanlıurfaspor | vs | Giresunspor |
28/10/2023 | Keçiörengücü | vs | Göztepe |
28/10/2023 | Tuzlaspor | vs | Erzurumspor FK |
28/10/2023 | Boluspor | vs | Bodrum FK |
28/10/2023 | Kocaelispor | vs | Gençlerbirliği |
29/10/2023 | Manisa FK | vs | Çorum FK |
29/10/2023 | Adanaspor | vs | Ümraniyespor |
29/10/2023 | Altay | vs | Sakaryaspor |
29/10/2023 | Eyüpspor | vs | Bandırmaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Hes İlaç Afyonspor | vs | Karacabey Belediye Spor |
28/10/2023 | Adıyaman FK | vs | Bucaspor 1928 |
28/10/2023 | Diyarbekir Spor | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
28/10/2023 | Kırklarelispor | vs | Beyoğlu Yeniçarşıspor |
28/10/2023 | Kırşehir Futbol SK | vs | Ankara Demirspor |
28/10/2023 | Serik Belediyespor | vs | Bursaspor |
28/10/2023 | Zonguldak Kömürspor | vs | Altınordu |
28/10/2023 | 1461 Trabzon FK | vs | Nazilli Belediyespor |
28/10/2023 | Esenler Erokspor | vs | Ankaraspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
28/10/2023 | Artvin Hopaspor | vs | Aliağa Futbol A.Ş. |
28/10/2023 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | İnegöl Kafkas GK |
28/10/2023 | K.Çekmece Sinopspor | vs | Kırıkkalegücü FK |
28/10/2023 | Malatya Arguvanspor | vs | Gümüşhanespor |
28/10/2023 | Talasgücü Belediyespor | vs | Edirnespor |
28/10/2023 | Tarsus İdman Yurdu | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
28/10/2023 | 52 Orduspor FK | vs | Kepezspor FAŞ |